Úvodní stránka > Závod > Pravidla

Mělnický vinařský běh 2017

Pořadatel

Run the World, z. s.

Ředitel závodu

Základní pravidla

 1. Běh se řídí vybranými ustanoveními pravidel IAAF/Českého atletického svazu, zejména Pravidlo P240 Závody na silnici.
 2. Dodržování pravidel bude kontrolováno rozhodčími po celou dobu závodu. Závod má jednu hlavní trať na 10 km. Výsledky budou rozděleny na muže a ženy, dále na věkové kategorie. Hodnotí se tři nejrychlejší muži a tři nejrychlejší ženy. V každé věkové kategorii budou navíc vyhodnoceni tři nejrychlejší závodníci. Příslušníci a zaměstnanci složek IZS, kteří se u prezentace prokáží služebním nebo obdobným průkazem budou hodnoceni mimo svou věkovou kategorii ještě ve zvláštní kategorii IZS bez ohledu na pohlaví.

Omezení závodníků

 1. Závod je otevřen pro veřejnost a může se ho zúčastnit každý sportovec s přihlédnutím ke svým schopnostem a zdravotnímu stavu – vizte níže.

Zdravotní stav

 1. Každý závodník se účastní na vlastní nebezpečí, je si vědom svého zdravotního stavu, který mu musí umožňovat bezpečně uběhnout plánovanou vzdálenost.

Prezentace

 1. Každý závodník je povinen dostavit se k prezentaci v den konání závodu nejpozději 30 minut před plánovaným startem. Optimálně se k registraci dostavte 60 minut před startem, abyste se vyhnuli čekání. Třicet minut před plánovaným startem se registrace uzavírá. U prezentace si závodník vyzvedne startovní číslo a čip. Pokud není závodník přihlášen předem, musí vyplnit písemnou přihlášku na místě a dostavit se alespoň 90 minut před startem.

Startovní číslo a časomíra

 1. Startovní číslo umístěte na přední stranu dresu, nejlépe na hrudník. Startovní číslo nepřehýbejte!
 2. Čas je měřen pomocí čipu, který si závodník připevní na textilní pásek na kotník.
 3. Po doběhu do cíle vraťte čip a pásek časomíře. V případě odstoupení ze závodu vždy informujte časomíru a vraťte čip!
 4. Při průběhu cílem nepřekrývejte rukou startovní číslo (např. vypínání stopek apod.) a to kvůli pořízení cílové fotografie a ověření výsledku.
 5. V případě ztráty čipu během závodu v cíli bezpodmínečně nahlašte své startovní číslo časoměřičům a rozhodčím.

Start a cíl

 1. Prostor shromaždiště před startem a cíle je před areálem Vinařství Bettina Lobkowicz na Mělníku.

Zázemí

 1. Zázemí se nachází v areálu Vinařství Bettina Lobkowicz na Mělníku. Nacházejí se zde toalety a občerstvení. Před areálem je dostatek míst k parkování.

Trasa závodu

 1. Závod se běží v jediném vyznačeném okruhu.
 2. Trať vede terénem parku mj. podél plavebního kanálu a Vltavy.
 3. Mapa tratě je uvedena na webových stránkách.

Občerstvovací stanice

 1. Občerstvovací stanice je umístěna v prostoru startu/cíle. Na trati závodu je občerstvovací stanice je umístěna poblíž otáčky trasy.
 2. Odpad prosím odhazujte hned za občerstvovací stanicí do připravených pytlů, neodhazujte je na trať, abyste neohrozili ostatní běžce např. slupkami od banánů.

Oblečení

 1. Oblečte se vždy podle počasí. V chladném a deštivém dni můžete prochladnout. Vždy si chraňte ruce a hlavu. Čepice nebo čelenka a rukavice pomohou. V případě teplého počasí si oblékněte volné oblečení. Do startu zůstaňte v teplém oblečení. Běžte v botách, které máte vyzkoušené. Nezůstávejte ve vlhkém oblečení, pokud jste mokří, vždy se rychle převlékněte a přesuňte do tepla. Mějte s sebou dostatek oblečení pro převlečení.

Zdravotní informace

 1. Na rubovou stranu svého startovního čísla napište případné léky, na které jste alergičtí, a uveďte případně jméno a telefon kontaktní osoby, kterou máme kontaktovat v případě zranění nebo zdravotních komplikací
 2. V prostoru startu a cíle bude přítomen zdravotník pro ošetření drobných zranění a poskytnutí první pomoci.
 3. Pokud jste po nemoci nebo se necítíte dobře, závodu se raději neúčastněte. Nehazardujte s vlastním zdravím. Zdravotní potíže vás vždy doženou, jsou obvykle rychlejší než vaše běžecké tempo.

Rady pro závod

 1. Udržujte stálé průměrné tempo. Klíčem k úspěchu je udržet stálé tempo. Mnozí závodníci dělají chybu, že v začátku závodu přecení své síly. Určete si svou ideální rychlost a tu udržujte po celý závod.

Pitný režim

 1. Poslední dny před závodem myslete na pitný režim a vědomě se snažte doplňovat tekutiny.

Výsledky

 1. Po doběhnutí a zpracování údajů z časomíry výsledky budou v co nejkratším čase uveřejněny na internetu. Pokud najdete ve výsledcích chybu, kontaktujte nás neprodleně e-mailem na info@irontime.cz.

Respektujte pokyny organizátorů závodu, závoďte dle pravidel fair play. Děkujeme

Hodně štěstí!

Generální partner závodu

Pořadatel

Oficiální časomíra

Mělník fandí sportu

Hlavní partneři závodu


Partneři závodu